Losers Cirque Company – KOLAPS

Kolaps, součást všech životů, každodenní zkušenost, která ničí, bortí a drtí. Kolaps zoceluje, utužuje, nebo se jen rutinně vrací, aniž bychom si všimli a uvědomovali si jeho přítomnost. Bez kolapsu nelze posouvat své možnosti, nelze jít vpřed, nelze překročit svůj stín. Zajímá nás podstata kolapsu, to, co dělá s jedincem, a co naopak s celou společností. Otočí se společnost ke kolabujícímu zády? Využije společnost kolapsu jedince, nebo nabídne pomocnou ruku?

Délka 75 min Pro koho je vhodné 6+

Kontakt

Eva Tázlerová
Emailová adresa eva@unitedarts.cz
Telefonní číslo +420 605 285 601

O souboru Losers Cirque Company

Bláznivá novocirkusová partička, která má na svém kontě téměř desítku celovečerních vystoupení, z nichž většinu pravidelně reprízuje v šapitó a divadlech u nás i v zahraničí. Kromě vystupování se Losers věnují pořádání pravidelných lekcí párové akrobacie a gymnastiky pro veřejnost. Od roku 2020 mají svou vlastní scénu Divadlo Bravo!

Web company: www.loserscirque.cz

Tvůrčí tým

Námět: Petr Horníček, Tomsa Legierski, Matyáš Ramba
Režie: Tomsa Legierski
Choreografie: Matyáš Ramba
Scéna: Petr Horníček, Štěpán Kuklík, Amar Mulabegovič
Animace: Amar Mulabegovič, Jan Šíma – Hyperbinary
Hudba: Vladimír Mikláš, Josefina Žampová
Kostýmy: Lucie Červíková
Light design: Michael Bláha, Amar Mulabegovič
Zvuk: Karel Mařík
Produkce: United Arts

Recenze / Ocenění

„Losers Cirque Company opět boří hranice možností lidského těla a zákony gravitace, s neodolatelnou hravostí, pohybovou grácií, elegancí a šarmem. Tentokrát si divácké smysly podmaní a okouzlí poeticky laděným putováním životními kolapsy, které jsou našimi věrnými společníky už od dětských her. Kolaps neotřele interpretují jako fenomén paradoxů, něco, co nás sráží a současně pozvedá, brzdí a současně posouvá, zraňuje a současně zoceluje… Tleskám i živému hudebnímu a pěveckému doprovodu, který vynikající akrobatické výkony a inscenaci trefně a s citem umocňuje.“
– I-DIVADLO.CZ – Helena Grégrová

KOLAPS

Fotogalerie